Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Konečně, management ČT začal reagovat na nekvalitní publicistiku Kavčích hor Hráči dne

08:37, 20. 7. 2023
Televize Aleš Borovan

Vedení České televize konečně začalo řešit nekvalitně dělanou publicistiku, zejména v problematickém pořadu 168 hodin, moderovaném Norou Fridrichovou (screen). Jedná se zejména o kontroverzní reportáž Pro všechny, odvysílaná v rámci 168 hodin v červnu 2022, která z neznámých důvodů přicmrndávala ve prospěch LGBT aktivistů a ve které podporovatelé tradičního manželství muže a ženy nedostali prostor vysvětlit svá stanoviska. Po několika měsících, kdy nedodržení těch nejzákladnějších novinářských standardů konstatovala Rada ČT (porušení kodexu ČT), velká vysílací rada (porušení zákona 231/2001) a Etický panel ČT, se věci začal věnovat i management Kavek.

Na řešení neudržitelné situace v publicistice České televize se na včerejším zasedání Rady ČT ptal radní Pavel Matocha. "V odpovědi, kterou připravil generální ředitel (Petr Dvořák, pozn. aut.), je uvedeno, že dramaturgyni pořadu Noře Fridrichové bylo předáno písemné upozornění na porušení pracovních povinností, že byla vyzvána k dodržování všech povinností vztahujících se k vykonávané práci. Ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal vůči Noře Fridrichové uplatnil také "postih dle interních předpisů ČT"," uvedl Matocha.

Jak jsme napsali již dříve, Kodex ČT kromě 168 hodin porušovaly rovněž pořady Reportéři ČT, Máte slovo, Události a Newsroom ČT24 (viz odkaz pod textem). Diskusnímu pořadu Otázky Václava Moravce se zase vyčítá nevyváženost.