Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Křetínského polská rádia chce koupit tamní skupina Agora, obě strany začaly jednatHráči dne

28. 1. 2019

Mediální skupina Czech Media Invest (CMI), vlastněná Danielem Křetínským, Patrikem Tkáčem (oba foto) a Romanem Korbačkou, pokračuje v záměru příležitostně rozprodat zahraniční rádia, která loni od Lagardére získala společně s českými rádiovými stanicemi Evropa 2, Frekvence 1 a Rádio Bonton. Polská mediální skupina Agora nyní ohlásila počátek jednání s CMI ohledně možného nákupu jejích polských rádií (Radio Zet) pod hlavičkou Eurozet.

Na straně zájemců je ještě český vehikl SFS Ventures, který ze 76 procent vlastní česká firma Sourcefabric Ventures a z 24 procent americká Salvatorska Ventures, dceřinka Media Development Investment Fund. Agora chce v Eurozet získat 40 procent a SFS Ventures 60 procent. Jednání jsou vedena na neexkluzivní bázi. Kromě Polska Křetínský a spol. vlastní rádiové stanice i v Rumunsku.

Polská Agora SA ovládá síť médií pokrývající noviny, televize, rádia, multikina, outdoor reklamu a internet. Kromě jiného nyní vlastní například velké noviny Gazeta Wyborcza, deník zdarma Metro, OOH firmu AMS, podíl v síti mlutikin Helios a internetový portál Gazeta.pl dosahující téměř 100 milionů návštěv měsíčně. Skupina Agora také zahrnuje několik start-upů zejména v oblasti internetové reklamy.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Česká televize: nový seriál Zkáza Dejvického divadla začne vysílat od pondělí 4. března, 21:05. Režie Miroslav Krobot, 6 epizod.

 • Seznam.cz: majitel a miliardář Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva Seznam.cz a nadále nebude ani jeho členem. Na pozici předsedy představenstva se budou střídat tři stávající místopředsedové. Změna v čele statutárního orgánu proběhne vždy jednou za čtyři měsíce. Prvním předsedou představenstva se v novém uspořádání stává Pavel Zima, v červnu tohoto roku ho ve funkci vystřídá Tomáš Kapalín.

 • TV Nova: nasadí nový řachací seriál Kameňák od pátku 22. února, prime time. V hlavních rolích Václav Vydra, Pavel Kikinčuk, Veronika Žilková, Martin Dejdar, Alice Bendová a Oldřich Navrátil.

reklama

Hit dne

Trailer filmu Teroristka.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Alita: Bojový Anděl

Přes 16 let trvalo převést japonský cyberpunkový manga komiks spisovatele Yukito Kishira Alita: Bojový Anděl (mimochodem nedávno vyšel i v češtině) od prvotního nápadu na plátna kin. Velikán světové kinematografie James Cameron (Avatar, Titanic), který si vzal na bedra scénář a produkci, dlouhá léta dával vždy přednost jinému projektu.

Studio 20th Century Fox dala konečnou zelenou projektu až v průběhu roku 2016, poté co poněkud seškrtalo rozpočet a na režisérskou židli angažovalo Roberta Rodrigueze. Výsledek by se dal označit jako povedená, pokorná a citlivě provedená filmová adaptace, která zachovává ducha, atmosféru knižní předlohy a pokud se v něčem od originálu odchyluje, pak se jedná v drtivé většině o zdařilé obohacení původního příběhu.

Odklad podle všeho prospěl i vizuální stránce filmu. Inteligentní a kreativní užití pokročilých digitálních technologií a triků (Cameron je původně vyvíjel pro dokumentární film) při ztvárňování dystopického světa roku 2563 po blíže neupřesněné katastrofě patří k hlavním tahákům filmu. Tvůrčí dvojici Cameron - Rodriguez se podařilo zkombinovat panteon nejednoduchých a barvitých postav (jak hlavních hrdinů, tak i záporáků) budoucího světa se záplavou bravurně vymyšlených a nasnímaných akčních scén. A to včetně překvapivého konce (pro ty, kdo nečetli komiks) jedné z hlavních postav. Svižný, moderní a srdcařsky udělaný filmový přepis kultovní mangy, který neurazí znalce a potěší nové fandy.