Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Křetínského polská rádia chce koupit tamní skupina Agora, obě strany začaly jednat Hráči dne

16:13, 28. 1. 2019

Mediální skupina Czech Media Invest (CMI), vlastněná Danielem Křetínským, Patrikem Tkáčem (oba foto) a Romanem Korbačkou, pokračuje v záměru příležitostně rozprodat zahraniční rádia, která loni od Lagardére získala společně s českými rádiovými stanicemi Evropa 2, Frekvence 1 a Rádio Bonton. Polská mediální skupina Agora nyní ohlásila počátek jednání s CMI ohledně možného nákupu jejích polských rádií (Radio Zet) pod hlavičkou Eurozet.

Na straně zájemců je ještě český vehikl SFS Ventures, který ze 76 procent vlastní česká firma Sourcefabric Ventures a z 24 procent americká Salvatorska Ventures, dceřinka Media Development Investment Fund. Agora chce v Eurozet získat 40 procent a SFS Ventures 60 procent. Jednání jsou vedena na neexkluzivní bázi. Kromě Polska Křetínský a spol. vlastní rádiové stanice i v Rumunsku.

Polská Agora SA ovládá síť médií pokrývající noviny, televize, rádia, multikina, outdoor reklamu a internet. Kromě jiného nyní vlastní například velké noviny Gazeta Wyborcza, deník zdarma Metro, OOH firmu AMS, podíl v síti mlutikin Helios a internetový portál Gazeta.pl dosahující téměř 100 milionů návštěv měsíčně. Skupina Agora také zahrnuje několik start-upů zejména v oblasti internetové reklamy.