Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Křetínský a J&T nakoupili zdravotnický materiál za více než 200 milionů Hráči dne

13:11, 18. 3. 2020
Miliardáři Aleš Borovan

Vedle Petra Kellnera republice pomáhá i skupina Daniela Křetínského (foto) a J&T. Obě skupiny darují na Slovensku a v Česku ochranné pomůcky a zdravotnický materiál na boj proti šíření koronaviru v hodnotě přibližně 215 milionů korun (8 milionů eur; rozděleno bude půl na půl). Křetínského EPH na Slovensku využije Nadáciu EPH a část přímo daruje městům, ve kterých zajišťuje dodávky tepla, především v Praze, Plzni, Hradci Králové, Pardubicím, Chrudimi, Mostu a v Litvínovu.

"Využili jsme svých kontaktů v Číně a prostřednictvím našich partnerů jsme se pokusili zajistit pro obě země alespoň to nejdůležitější. Jsem rád, že dnes můžu říct, že některé objednávky materiálu, za který jsme zaplatili první 4 miliony eur, máme potvrzeny a již také uhrazeny a hledáme způsob, jak je dostat do země," uvedl Patrik Tkáč z J&T.

A další zpráva z EPH: holding na trhu umístil pětileté dluhopisy v celkové hodnotě 5 miliard korun s pevným úrokovým výnosem 4,50 % p.a., které společnost EPH Financing CZ začala nabízet v polovině února 2020. Dle emisních podmínek má EPH Financing CZ možnost navýšit emisi dluhopisů o další 2,5 miliardy korun. "Případné navýšení emise dluhopisů v tuto chvíli zvažujeme," uvedl finanční ředitel EPH Pavel Horský.