reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Lišková a Květová dokončily natáčení filmu Rok vdovy, premiéru bude mít v říjnu Hráči dne

12:41, 13. 1. 2024
Film Aleš Borovan

Debutující režisérka Veronika Lišková (foto vpravo) a producentka Kristýna Michálek Květová (vlevo) dokončili natáčení filmu Rok vdovy. Scénář k filmu napsal manžel režisérky Eugen Liška podle stejnojmenných deníkových zápisků Zuzany Pokorné, které v letech 2014 a 2016 otiskl názorový týdeník Respekt. Hlavních rolí filmu se ujali Pavla Beretová, Julie Šoucová, Zuzana Kronerová a Tomáš Bambušek.

"Setkání s konečností člověka v podobě úmrtí blízké osoby je nepochybně extrémní, přesto však zcela běžná lidská zkušenost. Co se však v čase proměňuje, jsou naše způsoby a vnitřní i vnější mechanismy, jimiž tuto zkušenost uchopujeme a zpracováváme. Byli bychom proto rádi, aby náš film znovu oživil společenskou debatu, kterou vyvolalo publikování deníku paní Pokorné před několika lety," tvrdí Lišková.

"Natáčení probíhalo na lokacích po celé České republice. Obzvlášť rádi jsme za možnost poprvé natáčet v nádherném funkcionalistickém výstavním pavilonu v Lounech v Ústeckém kraji, kam doposud filmaři nezavítali. Vybrali jsme si ho pro scénu maturitního plesu. V Plzeňském kraji jsme pro změnu natáčeli v budově Krajského soudu v Plzni. Poslední natáčecí den pak proběhl na Vinohradských hřbitovech v Praze," doplnila Květová.

Filmu vzniká v koprodukci Česka, Slovenska a Chorvatska, producenty filmu jsou Květová a Tomáš Michálek (Cinémotif Films), slovenskými koproducenty Peter Kerekes a Anna Mach Rumanová (kerekesfilm) a chorvatskou koproducentkou je Miljenka Čogelja (Pipser). Distributorem filmu v Česku je Cinemart a na Slovensku jej uvede distribuční společnost Filmtopia. Premiéra je naplánována na 10. října 2024.