Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Logistická skupina Packeta spustila přepravu do všech zemí Evropské unie Hráči dne

10:23, 23. 7. 2019
E-commerce Aleš Borovan

Skupina Packeta, která vlastní logistickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky, spustila přepravu zboží do všech 28 zemí Evropské unie a do Ruska. Dalšími zeměmi mimo EU, kam Packeta zboží také přepravuje, je Švýcarsko a Ukrajina. E-shopy spolupracující s Packetou tak mohou zboží poslat do celkem 30 zemí, což je trh s více než 700 miliony potenciálními zákazníky.

"Spuštěním logistiky pro všechny země EU jsme splnili jeden ze strategických cílů letošního roku. Zásilky do okolních zemí doručujeme do druhého dne, do řady dalších států do tří dnů. Přes jedno napojení v Zásilkovně získá každý klient přístup k více než šedesáti logistickym partnerům," uvedla Simona Kijonková (foto), CEO skupiny Packeta a zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny.

Packeta, kam spadá také Zásilkovna, měla podle vlastních údajů v loňském roce obrat 790 milionů korun. V meziročním srovnání šlo o 70ti procentní nárůst. Počet přepravených zásilek byl 11 milionů.  V letošním roce očekává Packeta obrat ve výši 1,3 miliardy korun a 18,5 milionů přepravených zásilek.