reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Logistický operátor We/Do spouští provoz půlmiliardového hubu v Ostředku Hráči dne

17:41, 23. 4. 2022

Logistický operátor We/Do (majitel polské Allegro) spustil provoz superhubu ve středočeském Ostředku u dálnice D1. Firma do výstavby investovala přes půl miliardy korun. Díky otevření superhubu se podle zástupců We/Do výrazně zvýší kapacita společnosti - okamžitě na dvojnásobek, v budoucnu až na pětinásobek současných hodnot.

"Otevření Ostředku je jednoznačně nejdůležitějším krokem v dalším vývoji We/Do, a to nejen pro letošní rok, ale i do budoucna. Je to pro nás klíčový okamžik pro naší další expanzi a zlepšení zákaznického komfortu, jednoduchosti i rychlosti doručení zásilky. Násobně se zvyšují naše kapacity a zcela měníme způsob našeho fungování," komentoval ředitel We/Do Daniel Mareš (foto). Výstavba superhubu byla zahájena v roce 2021.

Spuštění centrálního překladiště podle zástupců operátora změní styl fungování We/Do. "Všechny zásilky budou sváženy do jednoho místa a tam budou centrálně a automaticky tříděny. Odpadne tak nutnost ručního třídění na každém depu, celý proces se zrychlí, zjednoduší a sníží se míra potenciální chybovosti. Superhub v Ostředku za jednu směnu zvládne až 100 tisíc balíků."