reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Loňské tržby STRV za vývoj přesáhly 15 milionů dolarů Hráči dne

17:16, 12. 2. 2021
start-up IT Aleš Borovan

Technologická firma STRV, zabývající se vývojem mobilních a webových aplikací a dalších digitálních produktů pro start-upy, za vývojářské služby loni vyfakturovala dle vlastního tvrzení 15,35 milionu dolarů (cca 340 milionů korun). To je o pět procent více než za rok 2019. Z celkového čísla na Severní Ameriku připadlo 12,84 milionu dolarů (84 procent). Více než polovina (52 procent) z celkových příjmů pak přišla od nově získaných klientů právě v roce 2020. EBIT (zisk před zdaněním a úroky) firmy na klientských projektech měl dosáhnout 3,3 milionu dolarů, nejvíce v její historii.

"Zhruba první polovina loňského roku se nesla na vlně nejistoty, kdy nám vypadli čtyři z deseti největších klientů. Mým cílem tak nebylo trhat obratové rekordy, ale naopak se zaměřit na vytvoření stabilního prostředí pro náš dvousetčlenný tým. Fakt, že se nám podařilo dosáhnout nejlepších finančních výsledků v historii, je zčásti daný naší rychlostí adaptace, ale také tím, že již máme nejen na americkém trhu vybudované velmi dobré jméno," uvedl CEO a spoluzakladatel Lubo Smid (foto).

Po rekordním roce se Lubo Smid stal také majoritním vlastníkem STRV. Tím doposud byl David  Semerád, který počátkem roku 2018 přenechal vedení skupiny Smidovi, který nyní od Semeráda a Martina Šťávy odkupuje část podílu společnosti a získává tak majoritu. Všichni ze zakladatelské čtveřice – Smid, Semerád, Šťáva a Pavel Zeifart – ve firmě zůstávají i nadále jako akcionáři. Spoluzakladatelé kromě Smida se soustředí na budování česko-amerického startupu Kindest. STRV společně s dalšími partnery provozuje celkově pět aplikací, mezi něž patří seznamovací aplikace Surge, Zoe, Grizzly a hry Dot 2 Dot a ColourMe. Tyto aplikace vygenerovaly další příjmy 1,74 milionu dolarů.