Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Majitelé Pilulka.cz dále expandují na Slovensku, koupili online lékárnu Pilulka24.sk Hráči dne

12:39, 20. 12. 2017

Společnost Pilulka Lékárny bří Kasových (na fotce Martin Kasa), provozovatel česko-slovenské sítě kamenných lékáren a e-shopů Pilulka.cz a Pilulka.sk, koupila 100 procent ve slovenské firmě Herbia. Té patří internetová lékárna Pilulka24.sk, která na slovenském trhu funguje pět let. Pilulka Lékárny tak rozšířila aktivity na Slovensku, kde již nyní vlastní TopFarma (přes padesát lékáren) Pilulka24.sk nabízí v portfoliu volně prodejné léky, doplňky stravy a kosmetické výrobky. Mimo e-shopu provozuje i kamennou lékárnu v Bratislavě a flotilu kurýrů, kteří rozváží léky pro Bratislavě a okolí.

"Chceme brzy propojit oba týmy, zlevnit tak logistiku a nákup a nabídnout zákazníkům to nejlepší z obou firem. V blízké budoucnosti připravujeme také spuštění nových služeb již pod jednou střechou. Půjde například o unikátní lékárenskou aplikaci pro telefony se systémy Android a iOS. V budoucnu plánujeme sloučení Pilulka.sk a Pilulka24.sk do jedné značky. Očekáváme, že v roce 2018 dosáhnou naše tržby na Slovensku 10 milionů eur," uvedl Martin Kasa.

Tržby Pilulka Lékárny v roce 2016 přesáhly 162 milionů korun, v meziročním srovnání o 118 milionů více. Firma vykázala mírnou ztrátu jednoho milionu korun. Na konci roku 2016 provozovala 22 kamenných lékáren.