Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Mall Group nově řídí Jan Hanuš (ex-Telenor Hungary) Hráči dne

10:36, 8. 1. 2021

Novým CEO velké e-commerce skupiny Mall Group (majitelé Petr Kellner, Daniel Křetínský a Rockaway) se od 1. ledna stal Jan Hanuš (foto). Do Mallu přichází po dvouletém působení ve funkci CEO Telenor Hungary (PPF). Předsedou představenstva zůstává Jakub Havrlant, který bude nadále zodpovědný za strategický rozvoj Mall Group.

Hanuš kromě Telenoru Hungary v minulosti pracoval i jako CEO společnosti Emco nebo Kostelecké uzeniny. Podílel se též na vedení potravinářských firem Douwe Egberts, Vitana a Yoplait. "Meziročně rosteme o 30 procent. Mým cílem je další posílení pozice Mallu na všech regionálních trzích a jeho další růst. Hodně si slibuji od dalšího rozvoje marketplacu a programu Mall Partner," uvedl Hanuš.

Po odchodu Oldřicha Bajera z čela skupiny v polovině loňského roku byla Mall Group řízena čtveřicí manažerů, kteří společnost provedli turbulentním covidovým obdobím. Mallza tu dobu vybudoval velký marketplace, díky kterému došlo k rozšíření sortimentu na téměř 1,5 milionu položek. "Mall Group během posledního roku rovněž výrazně posílila pozici na slovinském a chorvatském trhu a dokončuje plánovaný posun k profitabilitě, který by měl potvrdit ziskový Q4 2020," uvedla tisková mluvčí skupiny Pavla Hobíková.