Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Marketing bude mít v představenstvu Škoda Auto na starosti Jahn Hráči dne

10:28, 10. 2. 2021
marketing Aleš Borovan

Automobilka Škoda Auto mění od 1. března představenstvo. Top manažer koncernu Volkswagen Martin Jahn (foto) se vrací do firmy a přebírá funkci člena představenstva pro prodej a marketing od Alaina Faveye. Ten bude v blízké době pověřen novými úkoly v managementu Volkswagenu. "Mezi Jahnovy hlavní úkoly bude patřit další digitalizace oblasti prodeje, vývoj nových obchodních modelů pro společnost Škoda Auto, rozvoj našeho podnikání prostřednictvím pronikání na nové trhy a další posílení naší orientace na zákazníky," uvedl předseda představenstva Thomas Schäfer.

Jahn naposledy od roku 2016 působil v rámci koncernu v čínském Čchang-čchunu, kde převzal pozici výkonného viceprezidenta pro prodej a marketing a výkonného ředitele značky Volkswagen ve společnosti FAW-VW.

Členkou představenstva za oblast řízení lidských zdrojů byla jmenována Maren Gräf, dosud vedoucí HR koncernového top managementu. Nahradí Bohdana Wojnara, který se rozhodl pozici opustit po deseti letech. Wojnar bude se Škoda Auto nadále spolupracovat jako prezident Sdružení automobilového průmyslu.