Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Mediální skupina Media Bohemia expanduje na Zlínsko, kupuje dvě místní rádia Hráči dne

10:37, 15. 2. 2021

Velká mediální skupina Media Bohemia (MB; provozuje sítě rádií BlaníkHitrádioFajn Radio a Rock Radio) dokončila akvizici dvou regionálních stanic vysílajících ve Zlínském kraji - Radia Zlín a Rock Max. Zlínský kraj byl podle tiskového mluvčího MB Filipa Hubáčka posledním krajem, kde skupina neměla zastoupení ve formě vlastních stanic. Převzetí dvou regionálních rádií doprovodí otevření nové obchodní pobočky mediazastupitelství Radiohouse ve Zlínském kraji.

"Vnímáme lokální sílu Radia Zlín i Rock Max, které jsou nejposlouchanějšími regionálními stanicemi ve Zlínském kraji. Na mediálním trhu, který se v důsledku pandemie covid-19 potýká s velkým propadem inzertních příjmů, tyto stanice získávají silné a stabilní zázemí naší skupiny," uvedl Daniel Sedláček, předseda představenstva a spolumajitel Media Bohemia (na fotce pražská centrála skupiny).

Po schválení Radou pro rozhlasové a televizní vysílání se Radio Zlín začlení do formátové rodiny Hitrádií. Hitrádia tak budou nově vysílat ve všech 14 krajích. "Programovou strategii rádia Rock Max oznámíme v následujících měsících. Nicméně Rock Max zůstane určitě rockovým rádiem," doplnil programový a marketingový ředitel MB Jan Neuman.