reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Menšík se Šoustalem investují vysoké miliony do start-upu Advanto Hráči dne

08:01, 19. 5. 2021
start-up IT Aleš Borovan

Nově vzniklé venture "studio" V-Sharp Alpha, které ovládají Michal Menšík (zakladatel DoDo; na fotce vpravo) a byznysmen Zdeněk Šoustal, investuje do fintechového segmentu. Cca 17 milionů korun od V-Sharp Alpha získává brněnský start-up Advanto (zleva zakladatelé Jan Kölbl, Martin Fortelný), který zaměstnancům společně se zaměstnavateli umožňuje vybrat část výplaty v kterémkoliv okamžiku. Advanto už v době spuštění v roce 2020 získalo investice od fondu Nation1 a angel investora Davida Bystrzyckého. Nation1 se připojí i k tomuto investičnímu kolu. Peníze od investorů jsou určeny především k další expanzi byznysu.

"Advanto jsme poprvé kurýrům DoDo nabídli v létě minulého roku. Popularita služby mezi nimi rostla raketově, naplno se projevila v předvánoční sezóně, kdy se zároveň rozjela další vlna pandemie a lidé řešili spoustu očekávaných i neočekávaných výdajů. Naši kurýři spontánně zmiňovali, že jim Advanto pomáhá tyto situace zvládat. Narostl i počet směn, které byli ochotni odpracovat," uvedl Menšík.

"Stoprocentně věřím tomu, že když Advanto funguje u nás, bude fungovat i v supermarketech, továrnách, na poště nebo i v nemocnicích," doplňuje Matěj Zabadal, investiční ředitel venture studia V-Sharp Alpha. Advanto před pár dny podepsalo spolupráci s UP Česká republika, jedním z největších poskytovatelů zaměstnaneckých benefitů u nás.