Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Menšík se Šoustalem startují nové venture „studio“, chtějí investovat do e-commerce a fintechu Hráči dne

15:24, 8. 5. 2021

Spolumajitel a CEO logistického start-upu DoDo Michal Menšík (foto vlevo) a zkušený byznysman Zdeněk Šoustal (vpravo; majitel Reticulum) spouští startupové venture "studio", které chce podporovat nadějné start-upy především z oblastí e-commerce, logistiky a finančních technologií. O plánu Borovan.cz informoval již před několika měsíci. Studio V-Sharp Alpha bude pomáhat start-upům v rané fázi vývoje investicemi, ale také předáváním zkušeností, sdílením kontaktů a poskytováním poradenství na poli marketingových, právních či IT služeb. V-Sharp Alpha se chce zaměřovat primárně na seedové investice do výše přibližně 10 až 15 milionů korun.

"Z vlastní zkušenosti vím, že k úspěchu nestačí dobrý nápad a vstupní kapitál. Start-upy často skončí v propadlišti dějin jen proto, že nejsou schopny správně nastavit byznysplán, zvolit vhodné IT řešení, správně řídit finance nebo si třeba zajistit dostatečně kvalitní právní služby. Proto spolu se Zdeňkem zakládáme venture studio, ve kterém nadějné startupy podpoříme nejen finančně, ale především předáváním cenného know-how, otevíráním těch správných dveří či třeba sdílením kapacit našich prověřených dodavatelů," uvedl Menšík.

"Cílem Alphy je primárně pomoci startupům v začátcích, ale pokud se naskytne firma se zásadním potenciálem, která by byla přínosem i pro ostatní subjekty v rámci V-Sharp Alpha, budeme uvažovat i v řádech desítek milionů," doplnil Šoustal, jehož Reticulum investuje do nemovitostí, zemědělství i start-upů napříč odvětvími.