reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Menšíkův logistický start-up DoDo expanduje do Maďarska Hráči dne

07:22, 5. 6. 2020

Logistický start-up DoDo, spadající do portfolia investiční skupiny V-Sharp Michala Menšíka, pokračuje v zahraniční expanzi. Po vstupu do Polska a na Slovensko, kde DoDo postupně otevírá další města, vstupuje startup také do Maďarska. Původní záměr se tak díky silné poptávce urychlil o několik měsíců. V nové pobočce se počítá se 70 novými kolegy, kteří budou zpočátku působit ve městech Szombathely, Tatabánya, Miskolc a brzy také v Budaörs.

"Expanze do zahraničí je pro nás jednou z letošních priorit. V rámci rozšiřování našich služeb přes hranice nám velmi pomáhají stávající nadnárodní partneři, kteří jsou dlouhodobě spokojeni s našimi službami v Česku a chtějí stejně kvalitní logistiku poslední míle využívat i na zahraničních trzích," uvedl Menšík.

Na Slovensku je již provoz ustálen a DoDo po vstupu do největších metropolí expanduje i do dalších slovenských měst jako Banská Bystrica, Poprad či Trenčín. Prioritou pro DoDo ale zůstává také expanze po České republice. Zde DoDo v současné době působí v Praze spolu s přilehlými městy, jako jsou Říčany, Beroun, Kladno, dále pak například v Brně, Plzni, Ostravě, Českých Budějovicích nebo v Hradci Králové. Pro letošek se ale počítá i s dalšími městy.

DoDo v posledních měsících pokračuje v silném růstu, podpořeném i celkovým zrychlením digitalizace retailu v důsledku koronavirové krize, a firma je dle svých slov na dobré cestě již začátkem léta překonat obrat za celý loňský rok. DoDo v roce 2019 podle vlastního vyjádření utržil 250 milionů korun. V meziročním srovnání to je nárůst o 300 procent. Loňský rok zároveň poprvé v historii firmy skončil v černých provozních číslech. Pro start-up pracuje cca tisíc lidí, jeho vozový park aktuálně čítá přes 400 automobilů.