Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

MetroZoom podle vlastních slov přebírá další reklamní plochy v pražském metruHráči dne

14:16, 7. 11. 2019

Spor o lukrativní reklamní plochy v pražském metru se zahušťuje. Společnost MetroZoom ze skupiny BigBoard Praha podle vlastních slov rozšiřuje od 1. listopadu 2019 počet provozovaných reklamních ploch v pražském metru. Podle vlastního tvrzení se dokonce stává výhradním provozovatelem reklamy v pražském metru a jeho prostorách.

"Došlo k tomu na základě pověření společnosti Railreklam, která zakázku vysoutěžila v transparentním výběrovém řízení Dopravního podniku hlavního města Prahy," uvedla Pavlína Stránská z MetroZoom. Jednat se má o téměř 22 tisíc reklamních ploch - rámečky ve vagonech metra, samolepicí folie u vstupu do vagónů, rámečky podél eskalátorů, balustrády a celopolepy v přestupních tunelech. S prohlášením MetroZoom ale nesouhlasí dosavadní provozovatel Rencar Praha (většinový majitel konkurenční skupina JCDecaux), který se s Dopravním podnikem soudí o zneplatnění dosavadní smlouvy.

"Jakékoli smlouvy, které byly případně uzavřeny s jinými podnikatelskými subjekty, nejsou po datu 1. listopadu 2019 platné, protože byly uzavřeny na plochy, které předchozí pronajímatel již neměl k dispozici. Společnost MetroZoom je však připravena jednat o uzavření nových smluv za podmínek, které byly plánovány nebo objednány u předchozího provozovatele," tvrdí Stránská.  „Naše společnost je samozřejmě připravena uzavřít za standardních podmínek smlouvy nové, a to v kompletním požadovaném objemu klientů,“ uvedla Dana Svobodová, jednatelka MetroZoomu.

Původní smlouvu s Rencarem Dopravní podnik (DPP) uzavřel v roce 1997. Později bylo doplněno několik dodatků, konsolidované znění pochází z roku 2009. V roce 2016 DPP smlouvu vypověděl kvůli údajné nevýhodnosti. V září 2019 obvodní soud v Praze 9 rozhodl o neplatnosti smlouvy. Jedná se o nepravomocné rozhodnutí, proti kterému se Rencar odvolal.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Active Radio: odpolední show na rádiu Evropa 2 nově moderuje dvojice Zorka Hejdová a Tomáš Zástěra.

 • Mall Group: platební služba Mall Pay během prvního roku na trhu oslovila více než 70 tisíc zákazníků. Dokončila vstup strategického partnera ČSOB a chystá vlastní platební kartu. V příštím roce cílí na hranici až 100 tisíc aktivních zákazníků a stovku partnerů.

 • Booking.com: předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl pravomocným rozhodnutím rozklad společnosti Booking.com a potvrdil tak pokutu ve výši 8,336 milionu korun, která firmě byla uložena za zakázané vertikální dohody.

 • Live Nation: velká koncertní agentura v květnu 2020 přiveze do Prahy (Tipsport Aréna) koncert americké nu-metalové kapely Korn.

 • Typos, tiskařské závody: novým jednatelem tiskáren se stal manažer Robert Vukelić, ex-Vltava-Labe-Press a v současné době director business development Euro-Druckservice. Vukelić nahradil Dominika Metzlera.

 • Barletta: produkční firma Matěje Chlupáčka a Andrey Chlupáčkové v roce 2018 utržila téměř 59 milionů korun. V meziročním srovnání to je nárůst o 41 milionů. Čistý zisk 160 tisíc z roku 2017 se překlopil na ztrátu 160 tisíc korun.

reklama
 • Na turné

  Visací zámek
  01. 11.07. 12.
 • Hit dne


  Trailer k seriálu The Witcher.

Recenze

Terminátor: Temný osud

Nový Terminátor: Temný osud, který dějově navazuje na kultovního Terminátora 2: Den zúčtování (1991), nemusel být vůbec špatný film. Už jen účast původní Sarah Connorové v podání herečky Lindy Hamilton, Arnolda Schwarzeneggera a Jamese Camerona na postu producenta z něj dělají pozoruhodnou a slibnou záležitost. Tim Miller (kultovní Deadpool) na režisérské židli je pak zárukou kvalitní filmařiny a skvělé akční podívané.

Jenomže to celé přebíjí závany prapodivných a bohužel módních -ismů (genderismus, feminismus atd.), které z aktuálního Terminátora dělají především ideologickou záležitost. V novém feministickém Terminátorovi již ženy nerodí spasitele lidstva Johna Connora (mimochodem s touto postavou se zde tvůrci vypořádali hodně nesmyslně), ale rovnou se stávají alfa ranařkami, které vedou odboj proti strojům. Lidská bojovnice vyslaná z budoucnosti Grace (Mackenzie Davis) je podivným bezpohlavním stvořením, jako vypadlým z těch nejvlhčích snů transgender fanatiků. To potlačuje původního ducha i celou logiku vyprávění dosavadní série (návaznosti, pokud John Connor neexistuje, tak první dva díly nedávají smysl atd.).

Ale samozřejmě, zkušené tvůrčí duo Miller - Cameron si pohlídalo, aby zejména akční scény byly na špičkové úrovni. Choreografie bojových scén, filmové triky (výrobní rozpočet 185 milionů dolarů) a správně zlounský smrtící Terminátor Rev-9 (Gabriel Luna) částečně vyrovnávají ideologické blouznění. Sečteno: Terminátor: Temný osud je bohužel schizofrenní dílko. Oživuje ducha prvních dvou Terminátorů, aby jej následně rozšlapalo na kusy. Fanoušek původní série má těžkou, skoro neřešitelnou volbu.