reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Miliardář Daniel Křetínský může koupit magazín Elle ve Francii Hráči dne

07:30, 18. 4. 2018

Tým miliardáře Daniela Křetínského (foto) se bude muset pustit do křížku s obávanými francouzskými odbory. Křetínského vehikl Czech Media Invest (CMI; dalšími majiteli jsou Patrik Tkáč a Roman Korbačka) získal od francouzské Lagardére Group exkluzivitu na jednání o prodeji časopisů ve Francii, včetně Elle a s ní spojených produktů (francouzská  webová verze tohoto časopisu), dále pak časopiseckých titulů Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 JoursFrance Dimanche, Ici ParisPublic. Naopak zpravodajská divize (Europe 1, Paris MatchLe Journal du Dimanche​), stejně jako brand Elle s jeho mezinárodními licencemi, nejsou součástí této plánované transakce.

Podle zástupce CMI Daniela Častvaje by tato akvizice přinesla brand Elle s dlouhodobou ziskovostí a přispěla k posílení  růstové strategie. CMI považuje Francii za jeden z klíčových trhů. Očekává se, že transakce by mohla být podepsána v nadcházejících týdnech. Její parametry budou konzultovány s organizacemi zastupujícími zaměstnance Lagardére Active. Uzavření obchodu může podléhat schválení ze strany orgánů pro hospodářskou soutěž.

CMI již včera oznámila, že od Lagardére kupuje rádiové stanice ve střední a východní Evropě, včetně českých Evropa 2, Frekvence 1 a Rádio Bonton.