Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Miliardář Janeček si na Českém slavíku vyzkouší novou volební metodu, Gott je vyloučen Hráči dne

12:52, 21. 9. 2021

Dnešní tisková konference odhalila jednu z hlavních motivací investice miliardáře a "sociálního reformátora" Karla Janečka (na fotce vlevo) do ankety populární hudby Český slavík (Borovan.cz o transakci psal před několika měsíci jako první na trhu). Janeček si na Českém slavíku chce vyzkoušet volební metodu, kterou vymyslel, tzv. Janečkovu metodu.

Ta spočívá v tom, že hlasující/volič má více hlasů, takže může hlasovat pro více různých favoritů. V určité variantě Janečkovy metody má i hlas negativní. Všechny hlasy mají stejnou váhu a volič je může, ale nemusí použít všechny.  V případě Českého slavíka budou mít hlasující k dispozici pět hlasů (hlasovat se má pro různé populáry). "Tato volební metoda je záchranou demokracie, představuje skokovou změnu ve společnost. Společnost na to čeká," tvrdí Janeček.

Janečkův Český slavík má navíc reguli, že hlasovat se může jen pro žijící umělce. Z ankety je tak vyloučen nejslavnější zpěvák Česka všech dob Karel Gott (skonal v roce 2019), který by měl velmi slušnou šanci v anketě zvítězit i po smrti.

Janeček má v pořádající agentuře Musica Bohemica téměř 62 procent, další podíly mají producent Jakub Horák a Jaroslav Těšínský. Partnerem ankety je TV Nova, moderovat budou Aleš Háma a Ondřej Sokol. Vyhlášení ankety se uskuteční v listopadu v Hudebním divadle Karlín. Galavečer bude režírovat Pepe Majeský.