Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Miliardář Komárek navýšil podíl ve start-upu Automobilist Hráči dne

09:35, 3. 2. 2022

Miliardář Karel Komárek ml. (KKCG) zvýšil podíl ve start-upu Automobilist na 50 procent. Firma se zabývá výrobou uměleckých děl s tematikou motoristického a automobilového sportu, která vznikají ve spolupráci s globálními značkami. "Ten projekt jsem si oblíbil od začátku. Byla to hodně intuitivní a osobní volba, díky níž se rozšířily nejen moje byznysové, ale i osobní vazby. Dosavadní výsledky Automobilistu ukazují, že jeho tým je schopen naplnit i další ambiciózní plány,“ uvedl Komárek.

Díla jsou dostupná jak v tištěné verzi, tak jako tzv. NFT, tedy sběratelské tokeny obchodovatelné kryptoměnami. Navýšení kapitálu umožní společnosti expandovat na globálním trhu. Většina děl vzniká díky oficiálním partnerstvím, třeba s Formulí 1, Mistrovstvím světa v rallye, ACO 24H Le Mans, dále s automobilovými značkami, k nimž patří Mercedes, Aston Martin, McLaren, Maserati. V roce 2021 firma prodala 31 tisíc digitálních a fyzických produktů na 75 trzích světa.

„Jsem přesvědčen, že v příštích třech letech nás čeká zásadní růst. Počítáme totiž s publikem, které zahrnuje 1,3 miliardy majitelů aut, další 1,9 miliardy osob sledujících motoristický sport a 1,5 miliardy lidí, které zaujmou naše budoucí projekty," komentoval Pavel Turek (na fotce vlevo), CEO Automobilist. Turek je společně s Janem Rambouskem (vpravo) a Petrem Milerskim zakladatelem projektu (všichni tři jsou i spolumajiteli).