Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Miliardář Lukačovič přiznal selhání vlastních médií ve zpravodajství o konfliktu na Blízkém Východu Hráči dne

13:36, 18. 10. 2023

Konečně si odpovědní lidé začínají všímat zásadního a skutečného problému českého mediálního světa. Tím nejsou bláboloidní výplody malých podivných webů, ale nepravdivé a dezinformační texty velkých mainstreamových médií. Ukázalo se to při aktuálním konfliktu na Blízkém Východě, ve kterém Izrael reaguje na masový pogrom na Židy ze strany Hamásu a následně útočí na genocidní teroristickou organizaci. Konkrétně se to týká včerejšího údajného izraelského útoku na nemocnici Al-Ahlí v Gaze.

Velká média v Česku v první chvíli začala slepě přejímat propagandu Hamásu a prstem ukazovala na Izraelce. Tím posilovala další nenávist vůči Židům. Vážně selhala například ČT24, financovaná z koncesionářských poplatků. Nekriticky přejímala i palestinské info o údajných počtech obětí. Během dnešního dne nyní přibývá důkazů, které vedou spíše k palestinským teroristickým organizacím jako původce neštěstí. Je tak s podivem, že velká česká média bere teroristický Hamás jako relevantní zdroj. Což vyvolává vážné otazníky nad schopností řady českých novinářů dodržovat základní profesní standardy a orientovat se v okolním světě.

"Včerejší nepravdivé informování o útoku na nemocnici v Gaze je naprosté selhání klasických médií. Včetně těch našich," čerstvě prohlásil na svém X (dříve Twitter) účtu miliardář Ivo Lukačovič (foto). Ten vlastní zpravodajské servery Seznam Zprávy a Novinky.cz. Šéfredaktorem Seznam Zpráv je Jiří Kubík, Novinky.cz zase vede Vladimír Dušánek.