reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Miliardář Pražák dokončil nákup brněnského telekomunikačního operátora SMART Comp. Hráči dne

Investiční skupina miliardáře Karla Pražáka (foto) v uplynulých dnech dokončila nákup brněnského operátora SMART Comp., který provozuje službu Netbox a vlastní sítě zejména v Brně, ale i na střední a severní Moravě a Vysočině. Firma zákazníkům nabízí přístup k internetu, digitální televizi Kuki TV a telefonii. Majoritní podíl koupila dceřiná firma skupiny Kaprain, kabelový operátor Nej.cz. Kaprain ve SMART Comp. měl mít menšinový podíl již dříve. Nyní tak vlastní 100 procent brněnské telekomunikační firmy. Objem transakce se pohyboval ve vyšších stovkách milionů korun (podrobnosti viz odkaz pod textem). Prodejci byli podnikatelé Marek Bukal a Pavel Vávra.

Nej.cz má nyní podle vlastních údajů 236 tisíc aktivních linek ve více než 500 tisících připojených domácností. "V průběhu posledních let se nám podařilo přesvědčit významné hráče s kvalitní infrastrukturou, kteří byli zároveň nezávislí na "velké trojce" mobilních operátorů, a prostřednictvím těchto nákupů jsme vytvořili telekomunikační celek, který poskytuje služby na území celé České republiky. Akvizicí Netboxu se podařilo proces hlavní konsolidace završit, protože potenciální cíle k převzetí v podobné velikosti se již prakticky na českém trhu nevyskytují," tvrdí investiční ředitel Kaprainu Marcel Dostal.

"V dalších letech se zaměříme zejména na integraci získaných společností, zkvalitňování nabídky a služeb pro naše stávající i nové zákazníky a na další zvyšování technologických standardů," uvedl ředitel Nej.cz Jaroslav Hanyk.