reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Miliardář Šmejc investuje na německém retailovém trhu Hráči dne

13:05, 28. 6. 2021

Po Rockaway Capital investuje na německém retailovém trhu i investiční skupina EMMA Capital miliardáře Jiřího Šmejce (foto). EMMA uzavřela s německou společností European Media Holding (EMH) deal o prodeji podílu ve společnosti Küchenquelle, která působí v oboru prodeje kuchyní podle individuálního zadání zákazníka za pomoci moderních technologií. Po dokončení transakce bude Šmejcova firma držet 46 procent akcií. Oba hlavní akcionáři budou Küchenquelle řídit a rozvíjet společně.

Společnost Küchenquelle vznikla v roce 2012 v Berlíně. Její obchodní model je následující: klient zašle poptávku, na jejímž základě ho u něj doma navštíví jeden ze 126 specializovaných konzultantů rozmístěných po celém Německu. Vedle toho firma provozuje tři showroomy v Berlíně, Freiburgu a Norimberku. V roce 2020 přesáhl počet prodaných kuchyní 13 tisíc a tržby firmy činily více než 90 milionů eur.

"Naše skupina se dlouhodobě zaměřuje na investice směřující ke konečným zákazníkům, takže vstup do společnosti Küchenquelle je pokračováním naší aktivity v této oblasti," uvedl partner EMMA Capital Michal Houšť. Formálně proběhne celá akvizice prostřednictvím ustavení holdingu Home Furniture Group, do nějž EMMA Capital vloží finanční prostředky a EMH svůj podíl ve Küchenquelle. Jeho prostřednictvím pak budou oba partneři řídit jak samotnou společnost, tak i s ní spojenou firmu Island Labs, která vyvíjí technologie pro vytváření modelů za pomoci virtuální reality.