Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Miliardář Vítek má zájem o převzetí vydavatelství Mladá fronta Hráči dne

12:31, 3. 3. 2020

Nechuť jednoho z nejbohatších Čechů Radovana Vítka (foto) vstoupit a působit v mediálním segmentu je podle všeho u konce. Vítkova skupina CPI Property Group (CPI PG) se dohodla na úvěrovém financování s vydavatelstvím Mladá fronta (majitel stále ještě František Savov), toho času v úpadku. Zástupci obou firem dnes podepsali úvěrovou dokumentaci.

"Nabídku provozního financování jsme společnosti Mladá fronta učinili proto, že jsme přesvědčeni o perspektivnosti celého vydavatelství. Věříme, že značka s více než 75letou tradicí, která zaměstnává zkušené odborníky, je dobrou investicí," uvedl Zdeněk Havelka, výkonný ředitel společnosti CPI PG. "V rámci následných kroků v insolvenčním řízení máme zájem ucházet se o převzetí vydavatelství a o pokračování v jeho aktivitách. Tituly zaměřené na ekonomiku a byznys pro nás mohou být například zajímavou odbornou platformou přinášející synergie pro naše real estate aktivity."

Mladá fronta vydává týdeník Euro, magazíny Auto 7Motocyklauto moto a sport atd. Slušně funguje její knižní divize, která v roce 2018 vydala 237 knižních titulů. Za rok 2018 bylo vydavatelství Františka Savova ve ztrátě 45 milionů korun, za loňský rok to měl být minus mezi 20 až 30 miliony. Pro letošní rok byla původně naplánována nula.

Pro Vítka by zase vlastnictví některých printových titulů mohlo být zajímavé v kontextu několika probíhajících soudních sporů (spory o miliardy korun s Markem Čmejlou, Jiřím Divišem, kauza Investhold). Získání MF by tak mohlo zafungovat jako obranná investice.

Sdílejte článek: