Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

O milionových dotacích pro producenty bude rozhodovat aktivní producent Viktor Tauš Hráči dne

07:59, 28. 3. 2018
Televize Film Aleš Borovan

Mazaný tah Asociace producentů v audiovizi (APA). Členem Rady fondu kinematografie se stal člen APA a aktivní producent a režisér Viktor Tauš (na fotce vlevo). Tauš vlastní 51 procent v produkční firmě Fog ´n´Desire Films, která produkovala/koprodukovala kupříkladu Hřebejkovu filmovou trilogii Zahradnictví, snímky Rudý kapitánDomácí péče nebo Klauni.

Tauš ze své nové pozice bude rozhodovat o přidělování milionových dotací dalším producentům. Každý rok se v této části fondu rozděluje částka cca 370 milionů korun. Hlasování je veřejné, Tauš nebude moci hlasovat o vlastních projektech. Rada fondu má celkem devět členů s tříletým mandátem. Tauše přitom do rady fondu navrhla samotná APA spolu s Akademií múzických umění, Asociací animovaného filmu nebo Českou filmovou a televizní akademií.

Není to první případ, kdy o přídělech peněz pro producenty rozhodoval aktivní producent - v předchozích letech byl členem rady fondu producent a režisér Jan Svěrák (Po strništi bos, Tři bratři, Kuky se vrací atd.). Ten rezignoval na členství loni na jaře.