Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Miton investuje do Blabu, nabízející řešení pro digitalizaci kanceláří Hráči dne

11:29, 6. 10. 2020

Investiční skupina Miton (foto partneři; Rohlik.cz, Biano, Bonami, Driveto atd.) rozšiřuje portfolio. Novou investicí se stal start-up Blabu, které nabízí business in a box řešení pro digitalizaci kanceláří. Celkem Miton do Blabu CZ (aktuální majitelé Petr Kováčik 75 procent a Tomáš Strejček 25 procent) vložil téměř 10 milionů korun. "Když chcete prodávat zboží online, taky si nepůjdete programovat vlastní shop, ale pronajmete si hotové řešení. Stejně tak i všichni profesionálové, kteří se živí předáváním svých zkušeností, by měli mít možnost, jak jednoduše začít podnikat online, bez ohledu na svoje technické znalosti. Covid-19 tuto potřebu zviditelnil a učinil ji velmi naléhavou," vysvětluje důvody investice partner Mitonu Michal Jirák.

Blabu cílí na učitele cizích jazyků, ale jeho služby využije každý, komu zákazníci platí od hodiny. Nejen učitelé, ale i mentoři, trenéři, kouči, konzultanti či výživoví poradci. "Na pár kliknutí si díky Blabu svoji plnohodnotnou online kancelář, kde budou mít prezentaci svých služeb, plánování, virtuální místnost, kde probíhá konzultace, výuka nebo trénink a k tomu i online platby za hodinu," vysvětluje Kováčik.

Start-up za první rok provozu získal 1000 platících zákazníků, 13 tisíc registrovaných a realizoval přes  15 tisíc hovorů se 150 rodilými mluvčími.