Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Mixit.cz: tržby vyrostly až na čtvrt miliardy korun Hráči dne

06:36, 28. 5. 2019

Internetový obchod Mixit.cz, který zákazníkům nabízí namíchání osobní směsi cereálií, müsli, ovesných kaší a mixů sušeného ovoce a oříšků, hlásí za uplynulý fiskální rok duben 2018 - březen 2019 rekordní výsledky. Firma podle vlastního vyjádření měla utržit 248 milionů korun. V meziročním srovnání to má být nárůst o 28 procent. V předvánoční špičce z michelské výroby odcházelo vůbec poprvé v historii Mixit.cz více než 10 tisíc tubusů müsli a kaší denně.

"V uplynulém roce jsme se soustředili především na naši centralizovanou výrobu a expedici. Instalovali jsme dvě nové výrobní linky a změnami v procesech se nám podařilo stlačit chybovost blízko k nule. Díky časovým i finančním investicím do těchto oblastí se nám podařilo výrobní kapacity navýšit tak, že jsme mohli využít naplno potenciál předvánoční špičky a navíc jsme si ověřili, že zvládneme i další růst," uvedl zakladatel Martin Wallner (na fotce vpravo; 60 procent).

V procentech nejvíce rostly prodeje v Polsku (nárůst o 192 procent), pro které má Mixit v pražské centrále kompletně polský tým. Podíl slovenského eshopu už tvoří 14 procent celkových tržeb. "V Česku jsme vyrostli o 22 procent a předpokládáme, že růst v dalším roce potáhnou z velké části právě zahraniční trhy. I proto v právě spouštíme Mixit v Maďarsku," doplňuje druhý spolumajitel Tomáš Huber (40 procent).

Sdílejte článek: