reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Moderátor ČT Řezníček, který selhal při prezidentské debatě, dostal vysoký post v EBU Hráči dne

17:34, 29. 11. 2023
Televize Aleš Borovan

Neprofesionální výkon moderátora České televize Martina Řezníčka (foto) při letošních prezidentských volbách, tak jak to konstatovala jedna z analýz pro Radu ČT, je ještě v blahé paměti (viz zde). Od té doby si Řezníček na Kavčích horách paradoxně polepšil. V říjnu se stal novým zástupcem šéfredaktora zpravodajství a publicistiky ČT Michala Kubaly.

A nyní Řezníček získal jakožto zástupce ČT důležitý post v Evropské vysílací unii (EBU). Byl zvolen do pozice místopředsedy zpravodajského výboru EBU. O jeho novém, dvouletém mandátu rozhodli zástupci veřejnoprávních institucí na listopadovém zasedání unie v Tbilisi. Martin Řezníček tak naváže na svůj post řadového člena výboru.

"Je to potvrzení čím dál důležitější role, kterou zpravodajství ČT v rámci EBU v posledních letech hraje. V nové pozici místopředsedy bude Martin Řezníček zodpovědný za zlepšení editoriální spolupráce zpravodajských týmů jednotlivých televizí EBU, což bude zejména v příštím roce, kdy nás např. čekají volby do Evropského parlamentu nebo prezidentské volby v USA, velmi prospěšné," tvrdí ředitel divize Zpravodajství a publicistika ČT Petr Mrzena. Otázkou je, zda člověk, který nezvládl důležitou politickou debatu, dokáže evropským stanicím radit se "zlepšením editoriální spolupráce zpravodajských týmů".