reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Monetizační platforma Pickey.cz mění název a přivítá nový podcast Ester Geislerové Hráči dne

08:18, 22. 9. 2023
Internet Aleš Borovan

Platforma na monetizaci obsahu pro autory Pickey.cz mění svůj brand. Nově se bude jmenovat Forendors.cz. Tato změna se na všech místech naplno projeví v noci ze soboty na neděli 24. září. "Všechen původní obsah bude na nové domény (Forendors.cz) přesměrován automaticky."

"Změnu jména děláme ze dvou důvodů. První je větší přívětivost pro podcastery mezi našimi tvůrci. Vyslovovat a vysvětlovat "pickey" v podcastu nebylo úplně jednoduché. Forendors vyslovováno přesně, jak se píše, bude mnohem snazší pro všechny naše tvůrce. Navíc přesně vystihuje to, co děláme. Jsme tu pro podporu. Druhý náš důvod byl právní. Upřímně jsem netušila, kolik jiných projektů vsadilo na podobná jména, která by se zamlouvala i nám. Vybrat nové jméno nebylo vůbec jednoduché. S jeho finálním návrhem a volbou nám pomohl Michal Pastier," uvedla spolumajitelka platformy Denisa Hrubešová (foto; v provozní firmě Nebude má 45 procent).

Platforma má i novou mobilní aplikaci. Ta již nese nový název. "Její hlavní výhodou je komfortní přehrávání audio a video obsahu přímo z aplikace včetně možnosti stáhnout si audio do offline módu a mít jej tak kdykoliv u sebe v kapse v mobilním telefonu."

Na Pickey/Forendors publikují obsah projekty a autoři Kecy&Politika Bohumila Pečinky a Petrose Michopulose, Michelle Losekoot, Markéty Lukáškové, Kate Trávníčkové, Kristýny Kohoutové nebo podcasterů Vojty a Kryštofa z Brain We Are. Na podzim platforma přivítá tvůrce podcastu Hodina dějepichu s jejich novým projektem Stanice hrůzy, který jeho tvůrci chtějí monetizovat již od druhého dílu. Nebo například Ester Geislerovou a Honzu Vojtko s podcastovou verzí Terapie sdílením.