Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Multimilionáři Barta a spol. investují do digitálního systému pro řízení zemědělských podniků Hráči dne

16:59, 18. 12. 2018

Další investice fondu Pale Fire Capital (PFC), který vlastní Jan Barta (na fotce vpravo), Dušan Šenkypl a David Holý. Miliony korun putují do aplikace/online systému Agdata.cz, který uživatelům nabízí digitální systém pro řízení zemědělského podniku či farmy (satelitní sledování strojů, polní navigace, postup prací v reálném čase, plánovaní plodin, hnojiv, skladové hospodářství atd.). Na oplátku PFC získává v provozní firmě Agdata 30 procent.

Agdata pomocí GPS jednotek, meteo senzorů, půdních sond či čipů na stroje shromažďuje na jednom místě data pro uživatele, který hned vidí, která oblast je na tom lépe a naopak. Za vývojem projektu stojí Jiří Musil (CEO; druhý zleva), Lukáš Musil (produktový a obchodní ředitel; vlevo) a Jiří Večeřa (technický ředitel; druhý zprava).

"Investici do Agdata.cz vnímáme jako velkou příležitost, jak pomoci našemu zemědělství v digitalizaci. Cloudový systém na správu farem, umožňující rovněž napojení různých dalších prvků, jako jsou telematika a různé senzory, které např. měří vzdušnou teplotu nebo vlhkost ve skladu, je podle nás ta správná a progresivní cesta," uvedl Barta.

PFC investoval kupříkladu do firmy a projekty jako Favi.cz, JenPráce.cz, Poptávej.cz, eXtra.cz, Scuk.cz nebo Semantic Visions.