Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Na pražskou burzu míří výrobce příslušenství k mobilům, chce vybrat desítky milionů Hráči dne

Český vývojář a výrobce příslušenství k mobilním telefonům pod značkou FIXED (nová provozní firma FIXED.zone) plánuje v letošním roce vstoupit na pražskou burzu, na trh Start. Od investorů chce na rozvoj nových produktů a další expanzi vybrat 45 milionů korun. FIXED vyrábí powerbanky, kabely, nabíječky, držáky, špuntová sportovní sluchátka, headsety, Bluetooth lokátory (foto) nebo ručně šitá pouzdra. Produkty vznikají prostřednictvím vlastního produktového týmu, dále pak zahájením spolupráce s českými designéry, vývojáři softwaru a hardwaru.

FIXED původně provozovala firma s brandem Recall. "V roce 2014 jsme získali nový impulz a rozhodli se stát se vývojářem, designérem a výrobcem vlastních produktů. Za poslední roky jsme vytvořili know-how, které nám umožňuje zrychlit expanzi. Do nedávna byly naše aktivity lokální, nyní víme, jak se stát globálním hráčem, proto jsou naše možnosti růstu takřka neomezené. K tomu však potřebujeme nové finanční zdroje a proto přicházíme s přeměnou na akciovou společnost FIXED.zone a veřejnou nabídkou akcií investorům," uvedl hlavní akcionář a zakladatel firmy Daniel Havner.

"Obrovskou příležitost vidíme v otevírání dalších prodejních kanálů za hranicemi Česka. Konkrétně marketplaces, tedy internetová tržiště, na kterých se chceme prosazovat doslova po celém světě. Dále pak vlastní online D2C kanál, který budeme cílit na sousední země. Dalším kanálem, na kterém usilovně pracujeme, je export přes distributory."

"Náš růst, který dlouhodobě dosahuje cca 10 až 20 procent, jsme dosud financovali bankovními zdroji a reinvesticí zisků," doplnil CEO společnosti Jan Moravec. Recall podle vlastních údajů jen za prvních 5 měsíců roku 2021 dosáhla tržeb 100 milionů korun (za celý rok 2019 - 222 milionů), což má představovat meziroční růst o 30 procent. Poradcem společnosti pro chystané IPO je společnost LIFTIA.