Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Natáčení druhého „psího“ filmu o Gumpovi skončilo masovou scénou s deseti tisíci pejskařů Hráči dne

08:33, 18. 9. 2023
Film Aleš Borovan

Pokračování "psího" filmu F.A. Brabce Gump - jsme dvojka (foto) má dotočeno. Natáčení přitom odstartovalo letos na jaře. Poslední scéna "dvojky" byla masová: "Zahrálo si v ní totiž na deset tisíc pejskařů s jejich třemi a půl tisíci mazlíčky. Na programu byl společný výšlap na horu Blaník, který vedli herci Vica Kerekeš, Richard Krajčo, Štěpán Kozub a Nela Boudová," uvedli zástupci filmu. Natočený materiál nyní míří do střižny, nový film režiséra F. A. Brabce vstoupí do kin v březnu 2024.

"Tak disciplinovaný komparz lidí a psů, to je sen každého režiséra! Moc chválím jejich vytrvalost i dobrou náladu, kterou si i ve velkém horku zachovali," uvedl Brabec.

V hlavních rolích filmu se objeví Richard KrajčoŠtěpán KozubVica KerekesBoleslav PolívkaIvana Chýlková nebo Karel Roden. Hlasu Gumpa se opět zhostil Ivan Trojan, který rovněž namluví i audioknihu. V listopadu letošního roku vyjde knižní podoba nového Gumpova příběhu. Produkci má na starosti Filip Rožek (rovněž scénář), distributorem je Bioscop/AQS.

Jednička Gump - pes, který naučil lidi žít vstoupila do kin v červenci 2021 (Bioscop), do konce roku utržil za prodej kinolístků 26 milionů korun. Do kinosálů dorazilo přes 211 tisíc diváků.