reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nejbohatší Čech Petr Kellner tragicky zahynul na Aljašce Hráči dne

08:07, 29. 3. 2021

Tragická zpráva pro rodinu, skupinu PPF a český byznys. Nejbohatší Čech Petr Kellner (foto) nešťastně zahynul při nehodě vrtulníku na Aljašce. Kellner v investiční skupině PPF držel 98,93 procenta.

"S hlubokým zármutkem oznamujeme, že při nehodě vrtulníku v Aljašských horách, v sobotu 27. března, tragicky zahynul zakladatel a majoritní akcionář skupiny PPF pan Petr Kellner. Důvody nehody, při níž zahynulo celkem pět osob, jsou předmětem vyšetřování. Petru Kellnerovi by bylo 56 let. Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera," uvedla tisková mluvčí PPF Jitka Tkadlecová.

Majetek Petra Kellnera se odhadoval na miliardy dolarů. Byl kromě jiného majoritním vlastníkem TV Nova, mobilního operátora O2, Telenor CEE, telco firmy CETIN, pražské haly O2 aréna a O2 Universum, držel 40 procent v Heureka Group, Mall Group a podíly dalších firmách.