Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Největší koncentrace ředitelů České televize a Českého rozhlasu v dějinách České republiky Hráči dne

07:35, 20. 5. 2023
Televize Rádia Aleš Borovan

Kultovní setkání a kultovní foto. V pátek 19. května se při příležitosti sedmdesáti let České televize a sto let Českého rozhlasu sešli jejich stávající i bývalí ředitelé. Šlo snad o největší koncentraci šéfů zmíněných veřejnoprávních institucí v dějinách České republiky. Uprostřed fota stávající ředitelé ČT a ČRo - Petr Dvořák a René Zavoral.

Dále se setkání zúčastnili (zleva) bývalí ředitelé ČT Ivo Mathé, Jakub Puchalský, Jiří Balvín, Jiří Janeček a ex-šéfové ČRo Karel Zýka, Richard Medek, Vlastimil Ježek a Jiří Mejstřík. Znalci postřehli, že v sestavě chybí někdejší ředitel ČT Jiří (George) Hodač a Dušan Chmelíček. Věra Valterová byla v roce 2001 řízením Kavek pověřena, Petr Klimeš (2002 - 2003) je označován jako prozatímní ředitel.

V rámci setkání v pražském Obecním domě mediální manažeři mudrovali o stávající situaci televize a rozhlasu veřejné služby, o jejich počátcích i o dalším směřování. "Česká televize je tady sedmdesát let, Český rozhlas dokonce sto. Vzpomínám si, jak s nástupem televize bylo rozhlasové vysílání pohřbíváno, a nakonec se ukázalo, že to tak vůbec není, že má svou sílu. A platí to dodnes, ani novým platformám se nepodaří rozhlas a televizi vytlačit," komentoval vůbec první ředitel ČT Ivo Mathé.