Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nellis s Mašínem pracují spolu na novém filmu Němá tajemství Hráči dne

18:12, 7. 12. 2021
Film Aleš Borovan

Známá a pilná režisérka Alice Nellis (foto; Andělé všedního dne, Revival, Tajnosti, Pustina) se tentokráte jako scenáristka pustila s režisérem Tomášem Mašínem (3 sezóny v pekle, Wilsonov) do nového celovečerního filmu Němá tajemství s detektivní zápletkou. V hlavní roli se představí Jana Plodková a slovenský herec Marián Mitaš. Děj připravovaného snímku nesleduje jen vyšetřování vraždy, hlavním motivem jsou intriky, rodinné vztahy a život pod vlivem poruchy řeči tzv. afázie.

"Na scénáři jsem pracovala téměř rok. Jde o příběh, který v rámci kriminálního žánru zkoumá kvalitu lidského života a to, jak ji vnímáme. Co považujeme za život, který stojí za to žít," komentovala Nellis. Podle Mašína v sobě scénář k filmu kombinuje dramatický příběh, detektivku a lovestory. "Na scénáři mě zaujalo, že ústřední postavy jsou tři ženy a každá si řeší svůj díl viny a vztah k jednomu muži."

Natáčet se začne na začátku ledna v Praze. Producentem Němých tajemství je DonArt production Jiřího Tučka, koproducentem filmu je Česká televize. Distribuci má na starosti Bontonfilm.