Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nova a Prima se dohodly na pravidlech ohledně filtrů na úložištích Hellspy a Hellshare Hráči dne

18:34, 9. 11. 2022
Televize Aleš Borovan

Komerční televize Prima, Nova a Óčko, sdružené v Asociaci komerčních televizí (AKTV), uzavřely dohodu s I&Q Group, která se týká spolupráce ohledně platforem pro sdílení obsahu Hellshare.cz, Hellspy.cz a Hellspy.sk (pod I&Q). Deal podle zástupců asociace upravuje podmínky "aplikace automatických filtrů při vyhledávání obsahu i jeho nahrávání ve vztahu k vybraným autorsky chráněným dílům komerčních vysílatelů". Podstata spočívá v aplikaci automatizovaných filtrů názvů, délek a typu souborů při jejich vyhledávání i uploadu uživateli na úložištích. Tyto filtry mají být průběžně upravovány a doplňovány tak, aby reflektovaly chování těch uploaderů, kteří nelegálně šíří audiovizuální díla.

"Naší primární snahou je maximálně snížit množství našeho protiprávně sdíleného obsahu v online prostředí. Do výroby investujeme vysoké částky v řádech stamilionů ročně a takto masivní porušování autorských práv, jakého jsme v České republice svědky, významným způsobem snižuje návratnost našich investic. To se ve výsledku podepisuje zejména na tom, kolik peněz se vrátí do výroby dalšího obsahu pro české diváky," uvedl co-CEO Novy Jan Vlček (na fotce vpravo, vlevo šéf Primy Marek Singer).

"Filtry připravené ve spolupráci s AKTV jsme vyvinuli a nasadili na počátku podzimní televizní sezóny, a máme tak za sebou již několik týdnů jejich testování v praxi," uvedl Jan Hřebabecký, jednatel I&Q Group.