reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nová kniha Aleny Mornštajnové se vyšvihla na špičku žebříčku prodejnosti Hráči dne

09:10, 21. 4. 2023
Knihy Aleš Borovan

Dle očekávání se románová novinka Les v domě úspěšné spisovatelky Aleny Mornštajnové (foto) zařadila hned po vydání na špici žebříčku prodejnosti (týden 10. až 16. dubna), který sestavuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů. Kniha vyšla v počátečním nákladu 100 tisíc kusů, nakladatelem je Host.

"Kolik se reálně prodalo, zatím nevíme, statistiky se dozvídáme vždy zpětně zhruba v polovině následujícího měsíce. V půlce května tak budeme vědět, kolik jsme prodali v dubnu. V současnosti je to ale kniha, o kterou je největší zájem i mezi distributory i mezi čtenáři u nás na eshopu," uvedla pro Borovan.cz tisková mluvčí Hostu Klára Kubíčková. Již teď se dá odhadnout prodejnost Lesu v domě v řádu desítek tisíc výtisků.

Alena Mornštajnová je aktuálně jednou z nejprodávanějších spisovatelek v České republice. Podle statistik Hostu (Mornštajnové mateřské nakladatelství) se souhrnné prodeje Mornštajnové knížek přehouply přes 500 tisíc (!) prodaných kusů. Kromě bestselleru Hana, jehož se dosud prodalo cca 200 tisíc výtisků, se na tom významně podílí i kniha Listopád. Té nakladatelství Host v prvním nákladu vytisklo 110 tisíc kusů. Románu Tiché roky se prodalo přes 100 tisíc výtisků. Celkem spisovatelka napsala osm knih (včetně titulů pro děti).