Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nová minisérie ČT z pera scenáristy Hulíka se na obrazovce objeví v roce 2022 Hráči dne

08:10, 19. 7. 2021
Televize Aleš Borovan

Nová minisérie České televize Podezření (foto), o které jsme na trhu psali jako první, směřuje do vysílání veřejnoprávní stanice v příštím roce. Jeden z tří dílů však bude promítnut již v rámci nadcházejícího Karlovarského filmového festivalu. Nový projekt vypráví příběh zdravotní sestry z maloměstské nemocnice, jejíž život je obrácen vzhůru nohama poté, co je obviněna z vraždy pacientky.

Scenárista Štěpán Hulík (Hořící keř, Pustina) se inspiroval desítkami skutečných případů z nemocničního prostředí po celém světě. Režie se chopil slovenský tvůrce Michal Blaško (Slovania, Specialisté, Rex). Hlavní roli zdravotní sestry Hany Kučerové hraje Klára Melíšková. V minisérii se objeví také Ivan Trojan, Miroslav Hanuš, Petr Lněnička nebo Denisa Barešová.

"Podezření nese nesmírně důležité společenské téma - jak moc jsme a máme být chráněni ve fázi vzneseného podezření, a to nejen před lidmi a médii, ale i samotnými institucemi.  Zároveň zkoumá, jak tato situace dopadá na naše nejbližší, stejně jako na nás samotné," uvedl kreativní producent Michal Reitler. Minisérie České televize (výkonný producent ČT Matěj Stehlík)  vzniká v koprodukci nutprodukce a ARTE.