reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Novácká platforma Voyo uvede první díly Suchánkova seriálu Národní házená Hráči dne

08:46, 22. 3. 2022

TV Nova na své streamovací platformě Voyo.cz uvedené nový, již dříve ohlášený seriál Národní házená (foto). Série má osm epizod, Nova v pátek 25. března uvede první dva díly. Autorem scénáře podle námětu Daniela Strejce je Michal Suchánek, který se spolu s Vladimírem Skórkou ujal i režie. V hlavních rolích se objeví Václav Neužil, Suchánek, Jiří Langmajer, Martin Pechlát, Petr Vršek a Jakub Špalek. Dále hrají Filip Kaňkovský, Sára Rychlíková, Marek Taclík, Veronika Žilková nebo Luboš Veselý.

"Seriál je o partě kamarádů, kteří mají své rodiny, své životy, své průšvihy, ale spojuje je láska ke sportu, který hrávali a měli pocit, že se kolem něj točí svět. Ve skutečnosti se kolem něj, možná kdysi, točilo jen jejich město," uvedl Suchánek. "Seriál Národní házená je o skvělém scénáři Michala Suchánka. Při jeho čtení jsem zjistil, že Michal kromě těch Partiček, Tele Tele a dalších divočinek umí napsat i něco, co má v sobě takový krásný, jemný chlapský humor, a to mi na tom úplně učarovalo," doplnil Skórka.

Vývoj a výkonnou produkci měly na starosti Unit and sofa Praha, One MOVie, kreativními producenty byly Tomáš Vach a Daniel Strejc.