Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nový film s Oldřichem Kaiserem a Dášou Vokatou přijde do kin v červenci Hráči dne

16:19, 17. 5. 2024
Film Aleš Borovan

Divadelní a filmový režisér, scenárista, dramatik, herec a od příštího roku také umělecký šéf Dejvického divadla Jiří Havelka (Vlastníci, Mimořádná událost) posílá do kin svůj čtvrtý celovečerní film. Nový snímek Zahradníkův rok (foto) bude mít premiéru v polovině července. V hlavních rolích se objeví Oldřich Kaiser, Dáša Vokatá, Štěpán Kozub a Michal Isteník, ve vedlejších se pak představí Tomáš Jeřábek, Jiří Vyorálek, Alena Mihulová nebo Tereza Dočkalová.

Hořkosladká komedie je zarámována čtyřmi ročními obdobími a stejnojmennou knihou Karla Čapka. "My jsme v každém měsíci po celý rok točili v průměru jen dva dny, takže jsme se vždycky dost těšili, až tyhle dny nastanou a my odjedeme všichni směr Humpolec," komentoval Havelka. Distributorem a producentem je DonArt. Koproducentem filmu je Česká televize, generálním partnerem je Unikont Group.

"Když jsem ten scénář četl, tak jsem z něj byl naměkko. Navíc s hlavní postavou mám společnou lásku k manuální práci, a zahrádkaření a také ženu (Dáša Vokatá je Kaiserova partnerka i ve skutečném životě, pozn. aut). Napadlo to pana režiséra Havelku, který viděl naší společnou píseň s Dášou. Mně na tom baví, že ona nikdy nestrčila do hlíny ani prsty.  Na rozdíl ode mě do přírody nechodí a tvrdí, že s přírodou nemá nic společného," glosoval Kaiser.