reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nový projekt Pilulka Lékáren podpoří investice do eHealth Hráči dne

07:57, 10. 6. 2021

Digitální/e-commerce společnost Pilulka Lékárny (na fotce spolumajitelé bratři Kasové) společně se startupovým akcelerátorem StartupYard spouštějí akcelerační platformu Pilulka Lab. Cílem nově vzniklého podniku je akcelerace a investice do technologických startupů působících v oblasti eHealth. Pilulka Lab bude podporovat zakladatele technologických podniků v oblasti eHealth z celého regionu střední a východní Evropy pomocí podnikatelského mentoringu, přístupu ke klientům, partnerům a investorům.

Pilulka Lab plánuje investovat do jednotlivých startupů v závislosti na fázi projektu až jeden milion eur . V případě pokročilejších projektů pak individuálně i více. Aby byl startup přijat do akcelerátoru, musí být založen v jedné ze zemí střední a východní Evropy a zaměřovat se na odvětví digitalizace zdravotnictví nebo věcí s tím spojených. Konkrétně Pilulka Lab hledá technologické startupy působící v oblastech umělé inteligence, blockchainu, lékařských dat, zdravotní péče a podpory aktivního života.

"Budeme se snažit najít a podpořit financováním, zkušenostmi a sítí kontaktů potenciální jednorožce. V Pilulce plně věříme v digitalizaci a transformaci zdravotnictví, která přinese lepší péči lidem v regionu střední a východní Evropy," uvedl Martin Kasa (vlevo), spoluzakladatel Pilulky. Do akceleračního programu na dálku bude přijato až 15 firem.