Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nový šéf ČT Souček: šetření ke kauze Wollner zjistilo v televizi nepřijatelné situace Hráči dne

15:28, 11. 10. 2023
Televize Aleš Borovan

Kauza Wollner (viz komentář pod textem) se pro hlavního protagonistu Marka Wollnera (foto), někdejšího šéfredaktora reportážní publicistiky České televize, nevyvíjí vůbec dobře. Naznačuje to čerstvé vyjádření nového ředitele ČT Jana Součka, ve kterém šéf Kavek mimochodem nezapře právnické vzdělání - říci jasný názor, ale tak, aby nebyl právně napadnutelný.

"Pokud jde o tým Reportérů ČT a Marka Wollnera, musím říci, že protokoly obsahují popisy situací, se kterými jsem se za 30 let své profesní dráhy v médiích nikdy nesetkal a které považuji za nepřijatelné. Komise konstatovala, že k nim s nejvyšší mírou pravděpodobnosti došlo. Lidsky mě mrzí, že v ČT mohl mít tento způsob jednaní prostor. Česká televize již přijala některá opatření k zamezení takovému jednání a nadále pracujeme na novém nastavení personální politiky i interní komunikace, které poskytne případným poškozeným bezpečnou možnost svěřit se s takovou zkušeností a spolehlivě zajistí, že situace bude okamžitě řešena," uvedl Souček. Ten tak reagoval po čerstvém prostudování materiálů interní komise ČT, která kauzu na přelomu roku šetřila.

Kauza Wollner vypukla loni na podzim, šéfredaktora reportážní publicistiky ČT Wollner v ní byl nařčen z údajného sexuálního obtěžování a bossingu v rámci Reportérů ČT. Výsledkem byl Wollnerův odchod z veřejnoprávní televize na počátku letošního roku.