reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Novým výkonným ředitelem Zásilkovny v Česku je Čižmar Hráči dne

17:52, 15. 2. 2021
E-commerce Aleš Borovan

Technologicko-logistická společnost Zásilkovna (majitel skupina Packeta) mění vrcholový management. Novým výkonným ředitelem se stal Jan Čižmar (foto). Má být zodpovědný za řízení všech aktivit Zásilkovny v Česku (růst tržního podílu firmy, zvyšování efektivity všech procesů a provozů atd.). Dalším novým členem vedení Zásilkovny je Radek Simerský, který nastupuje na pozici manažera logistiky. Bude zodpovědný za standardizaci a zefektivnění logistických procesů a za logistický dispečink všech dep v České republice. Čižmar během kariéry pracoval v KPMG, manažerské pozice zastával například ve firmách JAC Products nebo Eyelevel.

"Pro Honzu Čižmara není Zásilkovna zcela neznámá, delší dobu pracoval pro naši společnost jako externí poradce. Radek sbíral zkušenosti v logistice více než dvanáct let. Věřím, že nám oba pomohou standardizovat procesy a provoz ve firmě, která se musí vypořádávat s meziročním růstem vyšším než 100 procent," uvedla Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a zakladatelka Zásilkovny.

Podle předběžných čísel skupiny dosáhl loňský obrat Packety téměř 2,5 miliardy korun, v meziročním srovnání má jít o nárůst o 100 procent. Počet přepravených zásilek v roce 2020 překročil 40 milionů (meziročně plus 114 procent). Počet přepravených zásilek ve službě Mezi námi byl 3,3 milionu.