Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Objem peněz proteklých přes Zonky se blíží další miliardové hranici, firma jde do knižního byznysu Hráči dne

13:39, 8. 11. 2018

Objem peněz, které protekly přes online/mobilní peer2peer půjčovací platforma Zonky (majitelé Petr Kellner a Jiří Šmejc), stále roste. Podle informací Borovan.cz se rozpůjčovaná částka v současné době blíží hranici 5 miliard korun. Ta by ještě letos měla být překročena. Nejsilnějším měsícem v roce 2018 byl dosud říjen, během kterého se přes Zonky realizovalo 2250 půjček s celkovým objemem 350 milionů korun.

Zde vývoj napůjčované částky přes Zonky v čase: objem rozpůjčovaných peněz se dostal na hranici jedné miliardy v červenci 2017, v prosinci téhož roku se přehoupl přes 2 miliardy. V polovin roku 2018 se pohyboval na úrovni 3,38 miliardy korun.

Firma pod vedením Pavla Nováka (foto) se nyní pouští i do menšího knižního byznysu. V těchto dnech vydává knihu příběhů 24 podnikatelů (Medvědárium, Bezobalová prodejna, barbershop, hudební škola nebo tatérský salon), kteří si půjčili přes Zonky. Počáteční náklad je 2 tisíce kusů, v plánu je další dotisk. Hlavním distribučním místem jsou knihkupectví Luxor, dále Kanzelsberger, Kosmas, Dobrovský, Knihcentrum a další.

Sdílejte článek: