reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Obrat e-shopu Rohlik.cz atakuje 8 miliard korun Hráči dne

08:52, 5. 3. 2021

Expandující e-shop s potravinami a dalším zbožím Rohlik.cz (na fotce majoritní majitel Tomáš Čupr) zažil silný rok. Podle zástupců online obchodu finanční rok 2020 uzavře "s obratem přes 300 milionů eur (v přepočtu 7,8 miliardy korun, pozn. aut.), což je meziroční nárůst o více než 100 procent". Počet zákazníků měl narůst na 750 tisíc.

Jak jsme již dříve informovali, v rámci aktuálního investičního kola do Rohlíku investují venture capital fondy Partech (8,3 procenta) a Index Ventures, dále EBRD (5 procent), J&T Banka (4,17 procenta), Quadrille Capital (2,5 procenta), R2G (2,5 procenta) a stávající investor Enern. Celkem provozní firma Rohlíku Velká Pecka nyní získala od investorů 190 milionů eur. Peníze budou použity na expanzi na stávajících trzích, pro vstup do Německa (ten by mohl nastat ještě letos) a na další mezinárodní rozvoj (další možné trhy v Itálii a Španělsku).

Rohlik Group nabízí své služby zákazníkům v Česku (Rohlik.cz), od roku 2019 v Maďarsku (Kifli.hu) a od prosince loňského roku i v Rakousku (Gurkerl.at).