Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Obrat majitele Zásilkovny v prvním pololetí 2019 narostl o 72 procent Hráči dne

06:53, 22. 8. 2019

Podnikání logistické podnikatelky Simony Kijonkové (foto) utěšeně roste. Skupina Packeta, která vlastní logistickou firmu Zásilkovna, v prvním pololetí 2019 zaznamenala obrat ve výši téměř 425 milionů korun. V meziročním srovnání jde o 72procentní nárůst. Od ledna do června 2019 přepravila Packeta více než 7,5 milionů zásilek (meziročně + 70 procent). Počet výdejních míst za první letošní půlrok vzrostl o 514 z 2142 na 2656. Cílem pro letošní rok je 4500 výdejních míst v rámci celé skupiny, v České republice 3 tisíce.

"Dosavadní růst v letošním roce považuji za velmi úspěšný. Nejde ale jen o čísla. Pro klienty jsme připravili hned tři novinky. V dubnu to byla služba Mezi námi umožňující doručování zásilek mezi fyzickými osobami, v květnu nabídla Zásilkovna, jako první firma ve střední a východní Evropě, robotické výdejní místo Z-bot a od července jsme spustili přepravu zboží do všech zemí EU a do Ruska, což byl jeden ze strategických cílů skupiny pro letošní rok. Nyní jsou naším cílem země mimo Evropu. Do tří let chceme být logistickou platformou pro celý svět," uvedla Kijonková.

V celém letošním roce očekává Zásilkovna a firmy ve skupině Packeta obrat ve výši 1,3 miliardy korun a 18,5 milionů přepravených zásilek.  Hlavním motorem růstu budou inovace. "Dnes nám Zásilkovna v ČR generuje 76 procent celkového obratu skupiny, zbytek připadá na zahraničí. Za klíčový cíl pro následující období považuji otočit procento obratu tak, aby většina příjmů skupiny přicházela ze zahraničních entit," doplnila Kijonková.

Sdílejte článek: