Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Obrat vývojářského studia Cleevio převýšil 100 milionů Hráči dne

08:49, 9. 2. 2022
IT Aleš Borovan

Pražské vývojářské studio Cleevio hlásí za rok 2021 růstová čísla. Podle údajů firmy se obrat zvýšil na 109 milionů korun, téměř na trojnásobek oproti roku 2020. V roce 2019 obrat činil 22 milionů. Řady zaměstnanců se rozrostly o 70 nových lidí na vývojářských i manažerských pozicích a Cleevio získalo nové klienty, například Pilulku, GoPay nebo Czech News Center. S růstem společnosti souvisí i přerod z malé na střední firmu a vybudování vyššího managementu.

Pozici COO & Head of HR zastává od listopadu 2021 Miroslava Hrivňáková (ex-Creative Dock). Jako head of product nově působí Jan Peřka a jako CTO David Zadražil, oba jsou dlouholetou součástí týmu Cleevia. Poslední nově vzniklou funkci CDO (chief delivery officer) zastává Jiří Fořtík (ex-T-Mobile, ex-Equa Bank).

"Pro rok 2022 máme jako prioritu úspěšné dokončení reorganizace firmy, chceme prohlubovat partnerství s našimi klienty, a také budovat novou blockchainovou divizi, do které chce Cleevio nabrat přibližně 20 lidí," uvedl CEO a spolumajitel David Bezděka (foto). Mezi nevýznamnější klienty studia patří Driverama (výkup a prodej automobilů online), GoodTrust (správa digitálního odkazu) nebo CO2in (virtuální měna krytá emisními povolenkami).