Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Ochránci práv malých dětí žalují pirátskou poslankyni Richterovou kvůli údajnému šíření dezinformací Hráči dne

17:34, 10. 11. 2022
Ostatní Aleš Borovan

Po ministryni Heleně Langšádlové (TOP09, více zde) má problémy s šířením možných dezinformací další vládní politička - poslankyně České pirátské strany Olga Richterová (foto). Ta je přitom paradoxně členkou poslaneckého Podvýboru pro média a svobodu slova nebo Stálé komise pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu. Žalobu na Richterovou čerstvě podle svého vyjádření podala nezisková organizace Aliance pro rodinu (ALIPRO), která hájí manželství jako svazek muže a ženy a práva malých dětí, tak jak jsou definována v Úmluvě o právech dětí.

ALIPRO se nelíbilo, že Richterová letos v televizním vysílání na CNN Prima News Alianci označila za příklad spolků, které "zastupují Putinův hlas v Evropě" a tvrdila, že neziskovce jde o to, aby Česko "bylo spíše blíže Kremlu". Richterová doposud neuvedla, odkud přesně čerpala svá tvrzení. Aliance pro rodinu podle vlastních tvrzení poslankyni dnes zažalovala za šíření nepravdivých tvrzení. Neziskovka žádá stažení vyjádření Richterové ze sítí, lidé z Aliance pak žádají omluvu.

"Je nepřípustné, aby politička v postavení paní Richterové veřejně lhala a dezinformovala. Aby spojovala své názorové oponenty s diktátorem Putinem, který rozpoutal válku na Ukrajině. Je to nejen hloupé, ale hlavně nebezpečné. Po zmíněném vystoupení paní místopředsedkyně nám začali psát lidé, že pracujeme za krvavé rubly, že paní Richterové věří, protože ona si svá tvrzení ověřuje," uvedla šéfka Aliance Jana Jochová.