reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Ondřej Vetchý bude hledat spravedlnost v detektivce ČT Vražedné stíny Hráči dne

08:41, 19. 2. 2022

Česká televize nasadí do vysílání dvoudílný film režiséra a scenáristy Jiřího Svobody Vražedné stíny (foto). "Je o poměrech u nás v policejních a justičních orgánech a soubojích milionářů. Bohužel se mnoha lidem spravedlnosti nedostává. Justiční mašinérie jednotlivé případy prosívá často řadu let. Lidé pak už zapomenou, o co tenkrát šlo, za co měl být někdo odsouzen a nakonec nebyl," uvedl Svoboda.

"Vražedné stíny jsou, stejně jako jejich literární předloha Počmárané nebe spisovatelky Petry Bačovské, velmi zvláštní detektivkou. Vždy, když si myslíte, že víte, co je jádrem příběhu, objeví se nová rovina, nový vyprávěcí obzor, který vše zkomplikuje. Film noir, v němž nelze věřit nikomu a z něhož nikdo nevyjde bez poskvrny," komentoval ředitel vývoje a nových médií České televize a kreativní producent snímku Jan Maxa.

V hlavních rolích se představí Ondřej Vetchý, Martin Finger, Tomáš Töpfer, Miroslav Donutil, Tereza Hofová, Nikita Machytková, Filip Blažek, Jan Dolanský nebo Marek Vašut. Kamera Vladimír Smutný, výkonný producent Ilona Jirásková. Vražedné stíny uvede v premiéře program ČT1 v neděli 20. a 27. února.