reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Online finanční srovnávač ChytryHonza.cz chce letos zvednout obrat na 600 milionů Hráči dne

15:47, 5. 11. 2021

Srovnávač finančních produktů ChytryHonza.cz (majitel skupina DRFG) po ročním úsilí dokončuje rozsáhlou restrukturalizaci. Ta zahrnovala především dva pilíře: vybudování nového IT týmu a upevnění vztahů s poradenskými sítěmi a finančními institucemi. Výsledkem restartu je 50procentní navýšení počtu spolupracujících poradců na více než 700. Proces oživení firmy nastartoval v loňském roce jmenovaný CEO společnosti Jiří Havrlant (foto).

"Rok 2021 je pro Chytrého Honzu rokem zásadního restartu. Ekonomické ozdravení firmy pro mě bylo prioritou. Firma tak poprvé za svoji třináctiletou historii skončí v zisku," uvedl Havrlant, CEO a člen představenstva společnosti Chytrý Honza. ChytryHonza.cz v letošním roce cílí na zvýšení obratu o třicet procent na 600 milionů korun. Provozní firma Chytrý Honza v roce 2019 prodělala v čistém 91 milionů korun, předloni 74 milionů korun.

Za devět měsíců 2021 se Chytrému Honzovi a spolupracujícím poradcům podařilo dle tvrzení zástupců firmy zprostředkovat hypoteční úvěry v hodnotě bezmála 11 miliard korun, což představuje meziroční nárůst o 61 procent. Klienti pak skrze poradce investovali 3,2 miliardy korun (19procentní meziroční růst) a celkově předepsali pojistné ve výši 81 milionů korun (6ti procentní meziroční nárůst).