Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Operátor Vodafone má nového viceprezidenta pro sítě Hráči dne

09:21, 17. 2. 2022

Novým viceprezidentem pro síťové technologie mobilního a kabelového operátora Vodafone, což je nově vytvořená pozice, se stal Miroslav Bula (foto). Nový post vznikl v důsledku transformace v nejvyšších patrech managementu firmy, v rámci které roli viceprezidenta pro technologie nahradily dvě nové role, a to viceprezident pro informační technologie, kterou od loňského září zastává Petr Brunclík, a právě viceprezidenta pro sítě.

Bula do Vodafone nastoupil v roce 2006 jako architekt sítí. Poté měl několik let na starosti strategii přístupových sítí, plánování rozvoje a také řídící ústřednovou část sítě, která zajišťuje spojování hovorů, odesílání SMS i MMS a umožňuje přístup zákazníků k aktivovaným službám nebo na internet.

Významně se podílel na vedení několika klíčových projektů Vodafonu. Patří mezi ně zavádění 3G, 4G a 5G sítí, první 5G holografický hovor v Karlových Varech v roce 2019, výstavba sítě Narrow Band pro internet věcí (NB-IoT) nebo pokrytí pražského metra mobilním signálem. Byl také zodpovědný za integraci fixních sítí získaných akvizicí UPC do infrastruktury Vodafonu. Bula vede tým téměř 350 lidí.