Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Organizátoři Metronome Festivalu budou vracet všechny zbylé peníze z digitálních peněženek návštěvníků Hráči dne

16:37, 25. 6. 2018
Koncerty Aleš Borovan

Sympatické gesto. Organizátoři právě skončeného festivalu Metronome Festival Prague (na fotce jeden z nich David Gaydečka) se rozhodli vracet všem návštěvníkům zbytky peněz, které jim zůstaly v jejich cashless náramku RFID (něco na způsob digitální peněženky). Podle původních podmínek byla minimální refundovatelná částka 50 korun, refundační poplatek (ve skutečnosti cena náramku) pak rovněž 50 korun.

Jinými slovy, pokud někomu zbylo v náramku 99 korun, ostrouhal a celou cifru si nechal provozovatel systému společně s organizátory. Při zbytku 100 korun a více, divák zaplatil 50 korun. To spoustu návštěvníků akce (celková návštěva 18 tisíc) pochopitelně nadzvedlo. Metronome Production zvolili celkem rozumnou cestu, o mnoho lepší než se handrkovat s těmi, kteří si nepřečetli podmínky.

Dodavatel cashless systému je společnost Intellitix Technologies. Mimochodem stejná firma se stejnými podmínkami zajišťuje cashless systém na chystaném monstrkoncertu The Rolling Stones v Praze (návštěva určitě přes 50 tisíc). Tady ten nespokojený křik návštěvníků po akci bude asi mnohem větší.