Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Organizátoři Metronome Festivalu budou vracet všechny zbylé peníze z digitálních peněženek návštěvníkůHráči dne

25. 6. 2018

Sympatické gesto. Organizátoři právě skončeného festivalu Metronome Festival Prague (na fotce jeden z nich David Gaydečka) se rozhodli vracet všem návštěvníkům zbytky peněz, které jim zůstaly v jejich cashless náramku RFID (něco na způsob digitální peněženky). Podle původních podmínek byla minimální refundovatelná částka 50 korun, refundační poplatek (ve skutečnosti cena náramku) pak rovněž 50 korun.

Jinými slovy, pokud někomu zbylo v náramku 99 korun, ostrouhal a celou cifru si nechal provozovatel systému společně s organizátory. Při zbytku 100 korun a více, divák zaplatil 50 korun. To spoustu návštěvníků akce (celková návštěva 18 tisíc) pochopitelně nadzvedlo. Metronome Production zvolili celkem rozumnou cestu, o mnoho lepší než se handrkovat s těmi, kteří si nepřečetli podmínky.

Dodavatel cashless systému je společnost Intellitix Technologies. Mimochodem stejná firma se stejnými podmínkami zajišťuje cashless systém na chystaném monstrkoncertu The Rolling Stones v Praze (návštěva určitě přes 50 tisíc). Tady ten nespokojený křik návštěvníků po akci bude asi mnohem větší.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Deník N: v tuto chvíli čistě online medium, které ovládá skupina multimilionářů v čele se Silke Horákovou a Jaroslavem Horákem, od 7. ledna odstartuje tištěné vydání.

 • NetMonitor: od nového roku by měl začít měřit i data o mobilních aplikacích. Do pilotního výzkumu jsou zapojeny mediální domy Economia, Mafra a Czech News Center. První čísla by měla být dle plánu již za leden 2019.

 • Seznam.cz: firma Iva Lukačoviče spustil nástroj pro měření brandových video kampaní v Česku Brand lift/Sbrandlift. Inzerenti tak mohou sledovat vliv kampaní na Seznam.cz na jednotlivé atributy značky a vyhodnotit si celou kampaň v reklamní síti.

reklama

Hit dne

Michal Hrůza: Nad světem (Nezapomínej)

 • Na turné

  Lucie
  13. 11.30. 11.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Aquaman

Po rozpačitém prvním větším představení Aquamana v rozpačité Lize spravedlnosti (2017) přichází pořádná nálož v podobě samostatného filmu "vodního může". Aquaman je další ukázkou trendu, který bude v kinech bohužel asi stále častější - gejzír přeplácaných a křečovitě okázalých digitálních efektů naprosto zadupává do země jakýkoliv příběh a stavbu filmu.

Stejně jako Smrtelné stroje, Valerian a město tisíce planet nebo Jupiter vychází je i Aquaman dobrou pozvánkou do kin pro ty, kteří se chtějí jen pokochat nezkrotnou vizuální fantazií tvůrců, explozí barev, tvarů, fantaskních tvorů, rostlin, staveb atd., halabala na sebe naházených bez smyslu, omezení a promakanějšího záměru.

První půl hodinu je takový koncept ještě zábavný, pak však začíná toporně vyprávěný a selankovitý příběh čím dál více a více vadit. Zvláště, pokud představitel Aquamana Jason Momoa není bůhvíjaký herec (ale to asi nikdo nečekal, že) a pokud scenáristé David Leslie Johnson-McGoldrick a Will Beall opravdu hodně šetřili vtipnými hláškami.

Je to vlastně docela nepříjemný regres. Pokud poslední Avengers anebo Logan: Wolverine ukázali, že i komiksová adaptace může být "dospělé" umění, pak je Aquaman opět návrat mezi neškodnou dětskou zábavu. S hodně barvičkami, blýskavými cingrlártky, ale bez jakéhokoliv přesahu, snahy o nadčasovost nebo ambice vyprávět velký příběh.